kopecky.stacima.cz

Aspirin

Aspirin

v Zář.02, 2010, kategorie Aspirin

Rozpětí: 1492mm

Délka: 1050mm

Hmotnost: cca 302g

Profil: AH4

TUD modelltechnik

Stav: prodáno

31/08/2007 Dnes jsem pořídil toto letadlo z druhé ruky a hned celý den jsem ztratil nastavením. Letadlo je trochu pomačkané, ale létá výborně. Nemám soutěžní ambice tak je pro mne kvalita vyhovující. Výrobce uvádí hmotnost 250 – 265g, můj model má však díky opravám hmotnost 302g.

09/09/2007 Aspirin má za sebou již pár letů. Obavy z kruhového hodu byly zbytečné. První chybu co jsem udělal bylo že jsem ze strachu odhodil Aspirina jen lehce cca 8 metrů a nestihl jsem potlačit. Zřejmě tušíte co se stalo.  Ano! Letadlo se zhouplo a zapíchlo se přede mne do matičky země. Hned bylo co opravovat. Moje rada tedy zní: nebát se do toho hned opřít. První lety byly všechny pod minutu. Svou první minutu ve vzduchu jsem oslavoval až den po té. Dvě minuty jsem dosáhl až o další den později. Na opravdovou termiku jsem ještě nenarazil a nebo se jí úspěšně vyhýbám. Zatím jsem nebyl ve vzduchu déle než necelé 4 minuty.

14/09/2007 Stále zkouším nastavení které mi bude vyhovovat. Vypadá to že tak jak je to na obrázku už to nechám. Brzdící klapky mám na páce plynu. A křivkou jsou nastavené tak že ve středové poloze jsou klapky vychýlené cca 3mm v dolní poloze jsou samozřejmě na max. Na levém středovém tahovém vypínači mám nastaveny proporcionálně klapky na rychlost (přeskoky).
Horní poloha vypnuto – střed 2mm nahoru – dolní poloha 4mm nahoru.
Na pravém středovém tahovém vypínači mám nastaveno proporcionálně zakřivení profilu do termiky.
Horní poloha vypnuto – střed 2mm dolu – dolní poloha 5mm dolu.

Nastavení

Na RC manii jsem četl příspěvek o nastavení DLG (F3K).

Citace Petra Hulíka:
Aktivní mám 4 letové režimy: hod, rychlost, termika, normal.

Základní nastavení – použití diferenciace AIL je nutnost!! Obecně 2:1, u osirise2 spolehlive funguje 17mm nahoru 7mm dolu u ostatních kormidel je to spíše věc zvyku. V zásadě nejdříve nastavuju všechny režimy stejně (výchylky, dif…) a zalítávám na normal, režimy ladím až po „správném těžišti“ a až po tom co jsem naprosto spokojen s tím jak to lézá na normal.

Používám všechny mixy nevypínatelné, prostě natvrdo. Základní mix je AIL-RUD používám ho ve všech režimech kromě hodu tam spíš škodí. Výchylky SOP se musejí doladit aby letadlo kroužilo „tak jak má“…

Další mix FLP-VOP není třeba vysvětlovat, prostě aby letadlo nešlo na brzdách do země nebo naopak aby se nevzpínalo.

Pro lehký model nebo do bezvětří (cca do 4m/s) používám mix VOP-FLP. Což je při plně přitažené VOP cca 2,5-3,5 mm klapek do +. Lépe krouží není tak náchylný na přetažení při kroužení (více vztlaku v momentě přitažení).

Teď pro profil od Drely AG45cct/mpct/prct nevim prostě to nejnovější.

pro hod FLP: 0,6-0,9° do mínusu
pro rychlost: 0,6-0,9° do mínusu
pro termiku: 1,2-3,5° do plusu
v normal by měla být všechna kormidla v nule pokud to i tak někam zahybá něco je špatně!!! K tomu adekvátně VOP.

Věnuj nastavení hodně času a laď i když se ti zdá že to lítá- vždy může být lépe…

AIL-křidýlka
RUD-směrovka
ELE-výškovka
SOP- směrovka
FLP-klapky(brzdy)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aspirin Více...

Vyhledávání

Translator

Reklama

online poker