kopecky.stacima.cz

E-Revo

E-REVO

v Kvě.31, 2011, kategorie E-Revo

r2Traxxas E-REVO TRA 5605 si přidržuje všechny vymoženosti, výhody a patenty jako jeho starší bratr Revo s nitro pohonem. Všechny tyhle úžasné vlastnosti pro které má Revo tolik lidí v lásce byly přeneseny na tento zbrusu nový model E-Revo. Na své si přijdou především ti, kteří by chtěli Revo ale v jejich okolí nelze provozovat hlučné nitro motory, nebo ti, kteří prostě dali svoje srdce elektropohonu. Nyní je to s E-Revem možné. E-Revo přichází z kompozitním podvozkem, které je nadále z jednoho kusu. Na bocích podvozku jsou pozice pro 2 accu packy, které mohou být 6 nebo 7 článkové. Jsou uložené nízko a co nejblíž ke středu. Díky tomu má E-Revo nízko posazené těžiště.

Spodek podvozku je kompletně uzavřen. Hnací hřídele k nápravovým diferenciálům jsou tak v uzavřeném prostoru, který je ale dobře dostupný pro údržbu modelu.

Elektronika E-Reva je utěsněná. Tato inovace, s kterou přichází jen Traxxas můžete jezdit kde chcete, tam kde jste dosud nemohli, například přes vodu, bláto, sníh a další mokré podmínky, které dříve nepřipadaly v úvahu. Teď, když voda již není nepřítel, E-Revo otevírá nový svět dobrodružství a zábavy s 4×4 pohonem.

Model pohání 2 velké motory Titan 550 s nuceným chlazením, které ovládá regulátor EVX-2 s Traxxas exkluzivním režimem Tréning. Tento trénovací mód omezuje plný plyn na 50% výkonu. Díky tomu můžete nechat svoje přátelé pojezdit s Vaším modelem a přitom se nebát, že nezvládnou řízení tak výkonného monster trucku jakým E-Revo je. Dvířka baterií se snadno a rychle otevírají. Díky tomu můžete baterie měnit během okamžiku. Prostor pro baterie má v předu nasávací otvory a vzadu výfukové, aby byl umožněn proud vzduchu, který baterie pomáhá ochlazovat při jejich výkonu.

Délka 582 mm
Šířka 416 mm
Výška 210 mm


Oficiální text:
Ještě déle jsme všichni čekali na Brushless a nyní je to tu. Traxxas E-Revo Brushless TRA 5608 používá všechny vymoženosti, výhody a patenty jako jeho starší bratr E-Revo. Všechny tyhle úžasné vlastnosti pro které má Revo tolik lidí v lásce byly přeneseny na tento zbrusu nový model E-Revo Brushless. Na své si přijdou především ti, kteří by chtěli Revo ale v jejich okolí nelze provozovat hlučné nitro motory, nebo ti, kteří prostě dali svoje srdce elektropohonu.
Nyní je to s E-Revem Brushless možné. E-Revo Brushless přichází s kompozitním podvozkem, který je nadále z jednoho kusu. Na bocích podvozku jsou pozice pro 2 accu packy, které mohou být 6 nebo 7 článkové NiMh, nebo 2S LiPo – 3S LiPo. Jsou uložené nízko a co nejblíž ke středu. Díky tomu má E-Revo nízko posazené těžiště.

Spodek podvozku je kompletně uzavřen. Hnací hřídele k nápravovým diferenciálům jsou tak v uzavřeném prostoru, který je ale dobře dostupný pro údržbu modelu.

Model pohání motor Castle Creations Mamba
Monster 2200KV, který ovládá regulátor Mamba Monster Extreme. Toto E-Revo Brushless bylo testováno s dvěma 3S LiPo 22,2V a dosahuje rychlost více než 105km/hod. Díky tomu už nemůžete nechat své přátelé pojezdit s Vaším modelem, určitě nezvládnou řízení tak výkonného monster trucku jakým E-Revo Brushless je. Stejně se manželka a E-Revo Brushless nepůjčuje. Dvířka baterií se snadno a rychle otevírají. Díky tomu můžete baterie měnit během okamžiku. Prostor pro baterie má v předu nasávací otvory a vzadu výfukové, aby byl umožněn proud vzduchu, který baterie pomáhá ochlazovat při jejich výkonu.

Kastle E-Reva Brushless je absolutní novinka, její nízké ale přitom dynamické křivky vás dostanou svojí elegancí. Karbonový vzhled doplňují nárazníky a disky v černém chromu s pneumatikami Talon™ (5.75″ x 3.8″)

E-Revo je bezpochyby ten nejpokročilejší monster truck s elektro pohonem, jaký kdy byl vytvořen.

Akumulátory

T5000-2-20HCZdravím a pozdravuji,
rád bych se s Vámi podělil o zkušenost s výběrem pohonných alumulátorů pro E-REVO. Při nakupování v českých eshopech a zjištění cen LiPolek, jsem zakoupil 4ks 7mičlánkům NiMH H-SPEED 4600mAh s cenou 1200,-Kč/ks. Nabíjet je lze proudem pouze do 2A, raději 1,5A jinak se nadměrně zahřívají. Takže veliké zklamání :-( Ani v provozu jsem nebyl velmi nadšený. Shrnout by se to dalo asi takto: První minutu max výkon, další 2 minuty super výkon, pak už to ale klesá.
Objednal jsem proto z čínského eshopu 2ks LiPol 2s 5000mAh s cenou necelých 23 dolarů. To bych jich za cenu výše uvedených 4ks „šmejdských“ NiMH měl doma minimálně 10ks. Za 5 dní už klepal na dveře řidič DPD. Po první jízdě veliké nadšení. Pominu-li ušetření hmotnosti skoro 0,5kg, tak LiPolky dávají super výkon konstantní po celou dobu ježdění. I doba se znatelně prodloužila a hlavně mohu nabíjet 5A. Ještě v ten den jsem objednal další 2ks a tentokrát byl balíček doma za 3dny. Objednávám na hobbyking.com ze skladů v německu. Doprava vychází na 16 dolarů. To znamená že za necelých 1800,-Kč můžete mít doma 4ks 2s LiPol 5000mAh 20-30C. A s tím už se dá pěkně zajezdit.


mambaZdravím všechny čtenáře.

Došlo k nevyhnutelnému a stejnosměrný pohon v E-REVU přestal dostačovat.  Nejdříve jsem uvažoval o Speedstar Robitronic Platinium + 8.5T – 2391kV. Tam mne ale odradily otvory v motoru. Pak o Combosetu Team Orion s motorem Vortex 8 2050 kV, ale když jsem telefonoval prodejci, nepřevětčil mne. Nakonec jsem se tedy rozhodl pro Mamba Monster  + elektromotor 2200KV. Tento pohon používá i samotný TRAXXAS. Ve vzhledné krabici se skrývá motor, regulátor, náhradní konektrory samice (protikusy ke konektorům motoru) a Castle link. Z webu castlecreations.com je třeba stáhnout software Castle Link. Systém funguje pro všechny regulátory Castle Creations. Castle link se připojí ke kablíku regulátoru a miniUSB kabelem k PC. Pak je možno snadno a rychle zjistit aktuální nastavení regulátoru, popřípadě je na obrazovce změnit a jediným kliknutím poslat do regulátoru. Software automaticky nabízi aktualizaci firmware a je v češtině.

Zatím mám zpřevodováno  20/65. A zdá se že výkonu je až až. Auto se staví na zadní i během jízdy. Používám Lipol 2 x 2s. Tabulka převodů a rychlostí od TRAXXASu:
E-REVO

1. Zapni vysílač
2. Připoj akumulátory k regulátoru
3. Dej plný plyn na vysilačce a drž jej až do kroku 6
4. Zapni regulátor, ten zahraje několik tónů
5. Zelená LED na regulátoru bude blikat a pak motor 4x zapípá že je poloha plného plynu uložena
6. Regulátor začne blikat červeně, hledá plnou brzdu, presuň tedy plyn do polohy plná brzda
7. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha plné brzdy uložena
8. Regulátor začne blikat žlutě, hledá neutrál, presuň tedy plyn do polohy neutrál
9. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha neutrálu uložena
10. Regulátor 2x zapípá a zabliká emi LEDkami.


Regulátor Mamba Monster
Počet článků 6S
Trvale 120A
Odpor 0,0003 Ohm
Brzda proporc. program.
Reverz Ano-se zámkem
Rozměr 56x48x36
Hmotnost 121 g
Konektory 6,5 mm

Mamba-Monster/Neu-Castle motor 2200KV
Max. napětí 25,2V
Max. proud 120A
Hmotnost 424 g
Průměr 40 mm (42 mm se žebry)
Délka 75 mm
Hřídel 5 mm
Ložiska ABEC

Oficiální text:
Nedostižný regulátor pro auta 1/8 je konečně tady!! Firma Castle použila všechny svoje znalosti ke konstrukci této jedinečné sady pro auta typu „Monstertruck“ a buginy 1/8.

Mamba Monster zvládne až šestičlánek LiPo (25,2 V). Má spínaný BEC, který poskytne spoustu energie pro Váš přijímač i serva. Velikosti proudu se neobávejte, ve světě modelů aut zatím neexistuje baterie, kterou by regulátor nezvládl.

Mamba Monster je navržena tak, aby se energie nemařila do tepla. Velký chladič PLUS vestavěný ventilátor umožní dokončení každého závodu. Vysokými teplotami ať se trápí jiní.

Regulátor je vybaven předimenzovanými pozlacenými konektory o průměru 6,5 mm. K regulátoru můžete připojit propojku Castle Link (je součástí sady) a tak přesně naprogramovat funkce, které potřebujete.

S regulátorem dodáváme motor Castle-Neu s otáčkami 2200KV. Pro napájení je možno použít baterii LiPo až 6S!

Typický výkon jednotky Mamba Monster při akceleraci je 4000 – 5000 Wattů. Vysoká účinnost při takovém výkonu je velmi důležitá: každý procentní bod znamená cca 50Wattů a to je výkon pistolové páječky.
Na našem tesovacím zařízení jsme naměřili účinnost motoru vyšší, než 85%. Vždy je výhodnější šetřit odpadní teplo vysokou účinností než chladit pomocí ventilátorů.

LED na Mamba ESC
Při normálním zapnutí:

Bliká červená a žlutá = přehřátí
Bliká zelená a žlutá = nízké napětí akumulátorů
Bliká zelená nebo červená = regulátor není kalibrován
Svítí zelená nebo červená = jízda vpřed, nebo vzad
Bliká žlutá = možný problém s vysílačem
Svítí  žlutá = neutrál
Bliká em LEDkam = regulátor nepřijímá platný signál z přijímače

Zapnutí při plném plynu (při kalibraci):

Bliká červená a žlutá = nemělo by nastat při kalibraci
Bliká zelená a žlutá = nemělo by nastat při kalibraci
Bliká zelená nebo červená a pípá = regulátor hledá plnou výchylku
Svítí zelená nebo červená = regulátor našel plnou výchylku
Bliká žlutá = regulátor hledá neutrál
Svítí žlutá = regulátor našel neutrál
Bliká em LEDkami = regulátor nepřijímá platný signál z přijímače

Kalibrace vysílače:

1. Zapni vysílač
2. Připoj akumulátory k regulátoru
3. Dej plný plyn na vysilačce a drž jej až do kroku 6
4. Zapni regulátor, ten zahraje několik tónů
5. Zelená LED na regulátoru bude blikat a pak motor 4x zapípa že je poloha plného plynu uložena
6. Regulátor začne blikat červeně, hledá plnou brzdu, presuň tedy plyn do polohy plná brzda
7. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha plné brzdy uložena
8. Regulátor začne blikat žlutě, hledá neutrál, presuň tedy plyn do polohy neutrál
9. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha neutrálu uložena
10. Regulátor 2x zapípá a zabliká emi LEDkami.


Komentáře nejsou povolené u textu s názvem E-REVO Více...

Vyhledávání

Translator

Reklama

online poker