kopecky.stacima.cz

RC modely

E-REVO

v Kvě.31, 2011, kategorie E-Revo

r2Traxxas E-REVO TRA 5605 si přidržuje všechny vymoženosti, výhody a patenty jako jeho starší bratr Revo s nitro pohonem. Všechny tyhle úžasné vlastnosti pro které má Revo tolik lidí v lásce byly přeneseny na tento zbrusu nový model E-Revo. Na své si přijdou především ti, kteří by chtěli Revo ale v jejich okolí nelze provozovat hlučné nitro motory, nebo ti, kteří prostě dali svoje srdce elektropohonu. Nyní je to s E-Revem možné. E-Revo přichází z kompozitním podvozkem, které je nadále z jednoho kusu. Na bocích podvozku jsou pozice pro 2 accu packy, které mohou být 6 nebo 7 článkové. Jsou uložené nízko a co nejblíž ke středu. Díky tomu má E-Revo nízko posazené těžiště.

Spodek podvozku je kompletně uzavřen. Hnací hřídele k nápravovým diferenciálům jsou tak v uzavřeném prostoru, který je ale dobře dostupný pro údržbu modelu.

Elektronika E-Reva je utěsněná. Tato inovace, s kterou přichází jen Traxxas můžete jezdit kde chcete, tam kde jste dosud nemohli, například přes vodu, bláto, sníh a další mokré podmínky, které dříve nepřipadaly v úvahu. Teď, když voda již není nepřítel, E-Revo otevírá nový svět dobrodružství a zábavy s 4×4 pohonem.

Model pohání 2 velké motory Titan 550 s nuceným chlazením, které ovládá regulátor EVX-2 s Traxxas exkluzivním režimem Tréning. Tento trénovací mód omezuje plný plyn na 50% výkonu. Díky tomu můžete nechat svoje přátelé pojezdit s Vaším modelem a přitom se nebát, že nezvládnou řízení tak výkonného monster trucku jakým E-Revo je. Dvířka baterií se snadno a rychle otevírají. Díky tomu můžete baterie měnit během okamžiku. Prostor pro baterie má v předu nasávací otvory a vzadu výfukové, aby byl umožněn proud vzduchu, který baterie pomáhá ochlazovat při jejich výkonu.

Délka 582 mm
Šířka 416 mm
Výška 210 mm


Oficiální text:
Ještě déle jsme všichni čekali na Brushless a nyní je to tu. Traxxas E-Revo Brushless TRA 5608 používá všechny vymoženosti, výhody a patenty jako jeho starší bratr E-Revo. Všechny tyhle úžasné vlastnosti pro které má Revo tolik lidí v lásce byly přeneseny na tento zbrusu nový model E-Revo Brushless. Na své si přijdou především ti, kteří by chtěli Revo ale v jejich okolí nelze provozovat hlučné nitro motory, nebo ti, kteří prostě dali svoje srdce elektropohonu.
Nyní je to s E-Revem Brushless možné. E-Revo Brushless přichází s kompozitním podvozkem, který je nadále z jednoho kusu. Na bocích podvozku jsou pozice pro 2 accu packy, které mohou být 6 nebo 7 článkové NiMh, nebo 2S LiPo – 3S LiPo. Jsou uložené nízko a co nejblíž ke středu. Díky tomu má E-Revo nízko posazené těžiště.

Spodek podvozku je kompletně uzavřen. Hnací hřídele k nápravovým diferenciálům jsou tak v uzavřeném prostoru, který je ale dobře dostupný pro údržbu modelu.

Model pohání motor Castle Creations Mamba
Monster 2200KV, který ovládá regulátor Mamba Monster Extreme. Toto E-Revo Brushless bylo testováno s dvěma 3S LiPo 22,2V a dosahuje rychlost více než 105km/hod. Díky tomu už nemůžete nechat své přátelé pojezdit s Vaším modelem, určitě nezvládnou řízení tak výkonného monster trucku jakým E-Revo Brushless je. Stejně se manželka a E-Revo Brushless nepůjčuje. Dvířka baterií se snadno a rychle otevírají. Díky tomu můžete baterie měnit během okamžiku. Prostor pro baterie má v předu nasávací otvory a vzadu výfukové, aby byl umožněn proud vzduchu, který baterie pomáhá ochlazovat při jejich výkonu.

Kastle E-Reva Brushless je absolutní novinka, její nízké ale přitom dynamické křivky vás dostanou svojí elegancí. Karbonový vzhled doplňují nárazníky a disky v černém chromu s pneumatikami Talon™ (5.75″ x 3.8″)

E-Revo je bezpochyby ten nejpokročilejší monster truck s elektro pohonem, jaký kdy byl vytvořen.

Akumulátory

T5000-2-20HCZdravím a pozdravuji,
rád bych se s Vámi podělil o zkušenost s výběrem pohonných alumulátorů pro E-REVO. Při nakupování v českých eshopech a zjištění cen LiPolek, jsem zakoupil 4ks 7mičlánkům NiMH H-SPEED 4600mAh s cenou 1200,-Kč/ks. Nabíjet je lze proudem pouze do 2A, raději 1,5A jinak se nadměrně zahřívají. Takže veliké zklamání :-( Ani v provozu jsem nebyl velmi nadšený. Shrnout by se to dalo asi takto: První minutu max výkon, další 2 minuty super výkon, pak už to ale klesá.
Objednal jsem proto z čínského eshopu 2ks LiPol 2s 5000mAh s cenou necelých 23 dolarů. To bych jich za cenu výše uvedených 4ks „šmejdských“ NiMH měl doma minimálně 10ks. Za 5 dní už klepal na dveře řidič DPD. Po první jízdě veliké nadšení. Pominu-li ušetření hmotnosti skoro 0,5kg, tak LiPolky dávají super výkon konstantní po celou dobu ježdění. I doba se znatelně prodloužila a hlavně mohu nabíjet 5A. Ještě v ten den jsem objednal další 2ks a tentokrát byl balíček doma za 3dny. Objednávám na hobbyking.com ze skladů v německu. Doprava vychází na 16 dolarů. To znamená že za necelých 1800,-Kč můžete mít doma 4ks 2s LiPol 5000mAh 20-30C. A s tím už se dá pěkně zajezdit.


mambaZdravím všechny čtenáře.

Došlo k nevyhnutelnému a stejnosměrný pohon v E-REVU přestal dostačovat.  Nejdříve jsem uvažoval o Speedstar Robitronic Platinium + 8.5T – 2391kV. Tam mne ale odradily otvory v motoru. Pak o Combosetu Team Orion s motorem Vortex 8 2050 kV, ale když jsem telefonoval prodejci, nepřevětčil mne. Nakonec jsem se tedy rozhodl pro Mamba Monster  + elektromotor 2200KV. Tento pohon používá i samotný TRAXXAS. Ve vzhledné krabici se skrývá motor, regulátor, náhradní konektrory samice (protikusy ke konektorům motoru) a Castle link. Z webu castlecreations.com je třeba stáhnout software Castle Link. Systém funguje pro všechny regulátory Castle Creations. Castle link se připojí ke kablíku regulátoru a miniUSB kabelem k PC. Pak je možno snadno a rychle zjistit aktuální nastavení regulátoru, popřípadě je na obrazovce změnit a jediným kliknutím poslat do regulátoru. Software automaticky nabízi aktualizaci firmware a je v češtině.

Zatím mám zpřevodováno  20/65. A zdá se že výkonu je až až. Auto se staví na zadní i během jízdy. Používám Lipol 2 x 2s. Tabulka převodů a rychlostí od TRAXXASu:
E-REVO

1. Zapni vysílač
2. Připoj akumulátory k regulátoru
3. Dej plný plyn na vysilačce a drž jej až do kroku 6
4. Zapni regulátor, ten zahraje několik tónů
5. Zelená LED na regulátoru bude blikat a pak motor 4x zapípá že je poloha plného plynu uložena
6. Regulátor začne blikat červeně, hledá plnou brzdu, presuň tedy plyn do polohy plná brzda
7. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha plné brzdy uložena
8. Regulátor začne blikat žlutě, hledá neutrál, presuň tedy plyn do polohy neutrál
9. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha neutrálu uložena
10. Regulátor 2x zapípá a zabliká emi LEDkami.


Regulátor Mamba Monster
Počet článků 6S
Trvale 120A
Odpor 0,0003 Ohm
Brzda proporc. program.
Reverz Ano-se zámkem
Rozměr 56x48x36
Hmotnost 121 g
Konektory 6,5 mm

Mamba-Monster/Neu-Castle motor 2200KV
Max. napětí 25,2V
Max. proud 120A
Hmotnost 424 g
Průměr 40 mm (42 mm se žebry)
Délka 75 mm
Hřídel 5 mm
Ložiska ABEC

Oficiální text:
Nedostižný regulátor pro auta 1/8 je konečně tady!! Firma Castle použila všechny svoje znalosti ke konstrukci této jedinečné sady pro auta typu „Monstertruck“ a buginy 1/8.

Mamba Monster zvládne až šestičlánek LiPo (25,2 V). Má spínaný BEC, který poskytne spoustu energie pro Váš přijímač i serva. Velikosti proudu se neobávejte, ve světě modelů aut zatím neexistuje baterie, kterou by regulátor nezvládl.

Mamba Monster je navržena tak, aby se energie nemařila do tepla. Velký chladič PLUS vestavěný ventilátor umožní dokončení každého závodu. Vysokými teplotami ať se trápí jiní.

Regulátor je vybaven předimenzovanými pozlacenými konektory o průměru 6,5 mm. K regulátoru můžete připojit propojku Castle Link (je součástí sady) a tak přesně naprogramovat funkce, které potřebujete.

S regulátorem dodáváme motor Castle-Neu s otáčkami 2200KV. Pro napájení je možno použít baterii LiPo až 6S!

Typický výkon jednotky Mamba Monster při akceleraci je 4000 – 5000 Wattů. Vysoká účinnost při takovém výkonu je velmi důležitá: každý procentní bod znamená cca 50Wattů a to je výkon pistolové páječky.
Na našem tesovacím zařízení jsme naměřili účinnost motoru vyšší, než 85%. Vždy je výhodnější šetřit odpadní teplo vysokou účinností než chladit pomocí ventilátorů.

LED na Mamba ESC
Při normálním zapnutí:

Bliká červená a žlutá = přehřátí
Bliká zelená a žlutá = nízké napětí akumulátorů
Bliká zelená nebo červená = regulátor není kalibrován
Svítí zelená nebo červená = jízda vpřed, nebo vzad
Bliká žlutá = možný problém s vysílačem
Svítí  žlutá = neutrál
Bliká em LEDkam = regulátor nepřijímá platný signál z přijímače

Zapnutí při plném plynu (při kalibraci):

Bliká červená a žlutá = nemělo by nastat při kalibraci
Bliká zelená a žlutá = nemělo by nastat při kalibraci
Bliká zelená nebo červená a pípá = regulátor hledá plnou výchylku
Svítí zelená nebo červená = regulátor našel plnou výchylku
Bliká žlutá = regulátor hledá neutrál
Svítí žlutá = regulátor našel neutrál
Bliká em LEDkami = regulátor nepřijímá platný signál z přijímače

Kalibrace vysílače:

1. Zapni vysílač
2. Připoj akumulátory k regulátoru
3. Dej plný plyn na vysilačce a drž jej až do kroku 6
4. Zapni regulátor, ten zahraje několik tónů
5. Zelená LED na regulátoru bude blikat a pak motor 4x zapípa že je poloha plného plynu uložena
6. Regulátor začne blikat červeně, hledá plnou brzdu, presuň tedy plyn do polohy plná brzda
7. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha plné brzdy uložena
8. Regulátor začne blikat žlutě, hledá neutrál, presuň tedy plyn do polohy neutrál
9. Za chvíli zase motor 4x zapípá že je poloha neutrálu uložena
10. Regulátor 2x zapípá a zabliká emi LEDkami.


Komentáře nejsou povolené u textu s názvem E-REVO Více...

Aspirin

v Zář.02, 2010, kategorie Aspirin

Rozpětí: 1492mm

Délka: 1050mm

Hmotnost: cca 302g

Profil: AH4

TUD modelltechnik

Stav: prodáno

31/08/2007 Dnes jsem pořídil toto letadlo z druhé ruky a hned celý den jsem ztratil nastavením. Letadlo je trochu pomačkané, ale létá výborně. Nemám soutěžní ambice tak je pro mne kvalita vyhovující. Výrobce uvádí hmotnost 250 – 265g, můj model má však díky opravám hmotnost 302g.

09/09/2007 Aspirin má za sebou již pár letů. Obavy z kruhového hodu byly zbytečné. První chybu co jsem udělal bylo že jsem ze strachu odhodil Aspirina jen lehce cca 8 metrů a nestihl jsem potlačit. Zřejmě tušíte co se stalo.  Ano! Letadlo se zhouplo a zapíchlo se přede mne do matičky země. Hned bylo co opravovat. Moje rada tedy zní: nebát se do toho hned opřít. První lety byly všechny pod minutu. Svou první minutu ve vzduchu jsem oslavoval až den po té. Dvě minuty jsem dosáhl až o další den později. Na opravdovou termiku jsem ještě nenarazil a nebo se jí úspěšně vyhýbám. Zatím jsem nebyl ve vzduchu déle než necelé 4 minuty.

14/09/2007 Stále zkouším nastavení které mi bude vyhovovat. Vypadá to že tak jak je to na obrázku už to nechám. Brzdící klapky mám na páce plynu. A křivkou jsou nastavené tak že ve středové poloze jsou klapky vychýlené cca 3mm v dolní poloze jsou samozřejmě na max. Na levém středovém tahovém vypínači mám nastaveny proporcionálně klapky na rychlost (přeskoky).
Horní poloha vypnuto – střed 2mm nahoru – dolní poloha 4mm nahoru.
Na pravém středovém tahovém vypínači mám nastaveno proporcionálně zakřivení profilu do termiky.
Horní poloha vypnuto – střed 2mm dolu – dolní poloha 5mm dolu.

Nastavení

Na RC manii jsem četl příspěvek o nastavení DLG (F3K).

Citace Petra Hulíka:
Aktivní mám 4 letové režimy: hod, rychlost, termika, normal.

Základní nastavení – použití diferenciace AIL je nutnost!! Obecně 2:1, u osirise2 spolehlive funguje 17mm nahoru 7mm dolu u ostatních kormidel je to spíše věc zvyku. V zásadě nejdříve nastavuju všechny režimy stejně (výchylky, dif…) a zalítávám na normal, režimy ladím až po „správném těžišti“ a až po tom co jsem naprosto spokojen s tím jak to lézá na normal.

Používám všechny mixy nevypínatelné, prostě natvrdo. Základní mix je AIL-RUD používám ho ve všech režimech kromě hodu tam spíš škodí. Výchylky SOP se musejí doladit aby letadlo kroužilo „tak jak má“…

Další mix FLP-VOP není třeba vysvětlovat, prostě aby letadlo nešlo na brzdách do země nebo naopak aby se nevzpínalo.

Pro lehký model nebo do bezvětří (cca do 4m/s) používám mix VOP-FLP. Což je při plně přitažené VOP cca 2,5-3,5 mm klapek do +. Lépe krouží není tak náchylný na přetažení při kroužení (více vztlaku v momentě přitažení).

Teď pro profil od Drely AG45cct/mpct/prct nevim prostě to nejnovější.

pro hod FLP: 0,6-0,9° do mínusu
pro rychlost: 0,6-0,9° do mínusu
pro termiku: 1,2-3,5° do plusu
v normal by měla být všechna kormidla v nule pokud to i tak někam zahybá něco je špatně!!! K tomu adekvátně VOP.

Věnuj nastavení hodně času a laď i když se ti zdá že to lítá- vždy může být lépe…

AIL-křidýlka
RUD-směrovka
ELE-výškovka
SOP- směrovka
FLP-klapky(brzdy)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aspirin Více...

maXtreme II

v Čvc.31, 2010, kategorie maXtreme II

Po havárii maXtreme 2,2 jsem se rozhodl začít úplně od začátku. A během týdne vznikla druhá verze nazvána maXtremeII. Hlavní rozdíly jsou ve velikosti a celkovém zjednodušení. Rozpětí je 2m aby se model mohl účastnit soutěží F6A kde je limit pro rozpětí právě maximálně 2m. Trup již není „krabicový“, ale na spodku trupu je zkosený. V křídlech jsou otvory pro tyče či závitové tyče M6 pro jednodušší stavbu. Také VOP a SOP bude jednodušší poskládat. Servo na SOP bude vpředu trupu, protože v první verzi bylo třeba dovažovat 400g. Křidýlka jsou vyztužena. Generátory bočního vztlaku nejsou součástí křídla a budou demontovatelné z koncového žebra.

Frézování jsem svěřil opět panu Bambulovi. Naposledy jsem byl velmi spokojen jak s jednáním a rychlostí tak s kvalitou materiálů.

Výroba formy pro motorový kryt.
Povrch kopyta:
Vyfrézované kopyto z PS je třeba přetmelit a olaminovat. Po vytvrzení se provede tmelení polyesterovým tmelem, nejlépe ve dvou vrstvách. Nyní nastává ta největší „dřina“ a to – vybrousit kopyto do přesného tvaru. Zcela určitě bude třeba ještě opakovat lokálně tmelení i broušení a to dokud nebude povrch zcela bez vad. Dále se pokračuje v broušení jemnějšími a jemnějšími smirkovými papíry. Nyní je třeba povrch nastříkat tzv. stříkacím kytem a opět přebrousit. Konečné broušení se provádí na mokro (pod vodou) až je povrch dokonalý. Nakonec se kopyto nastříká vrchním barvou (lakem). Doporučuji lepší nátěrové hmoty, nejlépe dvousložkové aby odpadlo riziko poškození od separačního vosku. Po vytvrzení, pokud je to potřeba, se ještě naposledy povrch přebrousí už velmi jemným smirkem pod vodou.

Separace:
Po nanesení separačního základového vosku se povrch rozleští. Čas mezi nanesením a leštěním je závislý na druhu vosku. Nyní se kopyto zafixuje do dělící roviny, kterou jsme pečlivě zvolili tak aby ve formě nebyly úkosy které by znemožňovali konečné rozloupnutí formy. Spára mezi formou a kopytem se vyplní modelínou (či hmotou na to určenou) a pečlivě zarovná s dělící rovinnou. Nyní je třeba pokračovat v separaci, a tak ještě třikrát zopakujeme postup separací voskem vždy s mezipřestávkami cca 1 hodinu. Po úplném zaschnutí rozleštěného vosku provedeme nástřik separátorem PVA a to v 5ti tenkých vrstvách. Opět nechám zcela zaschnout, nejlépe do druhého dne.

Laminování:
Jako první naneseme vrstvu Gelcoatu a necháme zavadnout cca 1hodinu. Čas je závisí na okolní teplotě. Nyní naseme druhou vrstvu Gelcoatu a necháme opět zavadnout cca 1hodinu. Na velikost haubny viz fotografie níže na 2m letadlo bylo zapotřebí 100g směsi Gelcoatu na každou vrstvu, celkem tedy 200g na polovinu formy. Dále namýcháme laminovací pryskyřici LH 160 cca 250g směsi. Což je přibližně na polovinu práce a dá se stihnout zpracovat dříve než začně rosolovatět. Celkem tedy spotřebujeme cca 500g směsi na každou polovinu formy. Můžeme pokračovat v laminování. Na zavadlý Gelcoat nanesem štětcem pryskyřici a první vrstvu jemnější skelné tkaniny cca 200g. Dále naneseme minimálně 5 vrstev hrubší tkaniny cca 350 až 450g. Finální vrstva je opět jemnější tkaninou. V průběhu laminování bylo třeba namýchat dalších 250g směsi pryskyřice. Po zavadnutí cca po 4 hodinách ořizneme přesahy tkanin a necháme vytvrdnout minimálně 24hodin. Po sejmutí z dělící roviny očistíme modelínu kterou byla vyplněna spára a provedem separaci voskem a PVA pospanou výše. Pak se opakuje postup joko při laminování první poloviny. Opět necháme vytvrdnou nejlépe 48hodin. Přebrousíme hrany formy a zbavíme formu ostrých hran aby se předešlo zranění. Nyní by měla jít forma snadno rozloupnout.

Všechen materiál jsem zakoupil u firmy HAVEL composites. Spotřeboval jsem 320g Gelcoatu + 80g tužidla, 800g pryskyřice LH 160 + 200g tužidla.

Postup laminování do formy a doplním obrázky.

Separace:
Formu je třeba důkladně očistit od poslední separace. PVA jde snadno umýt vodou, takže stačí nechat chvíli odmočit a pak použít houbičku či hadr na nádobí. Po důkladném oschnutí se nanese první vrstva separačního vosku a rozleští. Čas mezi nanesením a leštěním je opět závislý na druhu vosku. V časovém rozmezí minimálně 1hodina se nanesou 3 až 5 vrstev. Nyní se muže začít stříkat separátor PVA. Já nastříkal 3 vrstvy ještě týž den a 1 vrstvu v den druhý.

Laminování:
Je zapotřebí mít vše připraveno aby jste to při laminování nemuseli dělat v gumových rukavicích a neztráceli drahocený čas pro zpracovatelnost směsi. V mém případě jsem si připravil 3 vrstvi tkaniny 1 x 110g a 2 x 220g. Snažil jsem se položit tkaninu v jedné vrstvě, ale nepodařilo se to tak aby tkanina všude dobře ležela, proto jsem ji nastříhal na pruhy. Nyní se muže namíchat směs. Mělo by stačit cca 125 g směsi. Zde platí čím zkušenější tím menší spotřeba a pokud laminujete poprvé určitě si namíchejte menší množství směsi a laminujte každou polovinu formy zvlášť. Po namíchání pryskyře se odleje trochu do igelitového pytlíku a smíchá s mikrobalóny. Vznikne kašička kterou po odstříhnutí rohu pytlíku vyplníme ostré kouty a přechody ve formě (jako když se zdobí šlehačkou). Dále se nanese na celou formu vrstva pryskyřice a položí první vrstva tkaniny o gramáži 110g, pak ještě dvě vrstvy 220g tkaniny, důkladně hladíme aby nikde nevznikaly bublinky a tkanina všude dobře ležela. Nakonec je ještě dobré ofouknout tkaninu horkovzdušnou pistolí a hadříkem odsát pryskyřici pokud je jí někde větší vrstva. Hadříkem se pouze tupuje aby se nanarušilo položení tkaniny. Po zavadnutí (cca 4 až 5 hodin) se oříznou přesahy tkaniny kolem formy a obě poloviny formy se sešroubují. Už se jen nanese pryskyřice na spáru a přelaminuje jedním proužkem tkaniny. Na toto je dobré použít váleček. Nechá se vytvrdnout minimálně 24hodin. Nyní by měla jít forma snadno rozloupnout. Hodně štěstí.

 

 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem maXtreme II Více...

Přistání bez podvozku

v Zář.02, 2009, kategorie Funtana

Zřejmě při startu zajelo kolečko do nerovnosti kterých je po zimě na naší ploše až až.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přistání bez podvozku Více...

Gee Bee R3

v Srp.20, 2009, kategorie Gee Bee R3

Gee Bee R3

Rozpětí: 2550mm

Délka: 2250mm

Hmotnost: cca 15kg

Profil: E171

Motor: 3W 70i

Vrtule: 24/12

Serva: 9ks

Akumulátory:

Stav: prodáno10/01/2009 Rozhodl jsem se postavit fantasy model Gee Bee R3. Skutečné Gee Bee R3 nikdy neexistovalo
tudíž ani plán. Bokorys je převzat z nákresu Mirca Pecoraria.

24/01/2009 Výřezy jsou na světě. Tímto děkuji velmi ochotnému modeláři Ivovi ze Slovenska.

28/01/2009 Podvozkové nohy. V plánu mám sendvič: balsa/sklo/překližka/sklo/uhlík rowing/překližka/sklo/balsa.

07/02/2009 Dokončen potah balsou. Díky členitosti trupu bylo třeba použít metodu páskování. Zejména na spodku trupu jsou pásky široké cca 25mm. Kryt je zavěšen na pantech, polohu zajišťují kolíky a magnety.

14/02/2009 Haubna a směrovka. Haubna páskována balsou. Ještě ji čeká úplné vybroušení, vytmelení a vylakování epoxydem jako ochrana proti palivu. Současná hmotnost 280g. SOP – pant z duralové trubičky a uhlíkové kulatiny.

20/03/2009 Tak jsem si po delší době sestavil éro a hned tedy něco nafotil. Zároveň jsem si jednotlivé části  zvážil. Je třeba ještě dodělat některé náběžné a odtokové hrany to už ale nebude takový nárůst hmotnosti. Vše jsem zaokrohlouval raději nahoru abych se co nejvíce blížil skutečné hmotnosti. Letovka 13kg je utopie.  Bez fólie a „modelářské konstanty“ jsem už teď skoro na 13ti kg. Takže budu rád když bude hmotnost pod 15kg.
Hmotnost (bude se doplňovat)

Kužel 110g ,vrtule 150g, výfuk 540g,  kola 500g, haubna 330g, kabina + pilot 150g, SOP 110g, nádrže 100g, VOP 400g, páky 60g, trubky dural 90g, křidýlka 240g, klapky 100g, kryt 185g, levé křídlo 405g, ostruha 150g, pravé křídlo 410g, podvozek 600g, trup s trubkou 3500g, motor 3W 70 2600g, zdroje 700g, serva 500g, vypínače 80g.

Prozatím: 12 610g

Materiál

Balsa : 2mm 52ks, 3mm 3ks, 4mm 4ks, 5mm 1ks, 10mm 1ks , 15mm 1ks.

Lepidla

Epoxy 5 min 100g, Epoxy 1200 100g, Epoxy L285 380g, Purex 100g, CA řídké (vteřinové) 40g.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Gee Bee R3 Více...

Stavba

v Zář.02, 2008, kategorie Funtana

 

Rozpětí: 2000mm

Délka: 2000mm

Hmotnost: cca 5,9kg

Profil: souměrný

Motor: CRRC-PRO GF45I

Vrtule: JAS 20/10

Stav: v provozu

Stavebnice od Badana

30/11/2007 Dnes přišli dva balíčky. V jednom výřezy, balsa a lišty. V druhém Haubna a kabina. Za cenu 3800,- Kč je to podle mého názoru velice levné takřka v ceně materiálu kupovaném v běžném kamenném obchodě. Stavbu bude velice jednoduchá díky zámkům.

17/12/2008 Začínám potahovat trup. Jako fólii jsem zvolil osvědčený Oracover. Kabina je v odstínu spodního zabarvení nosných ploch. Byl to experiment, ale z výsledkem jsem spokojen.

06/01/2009 Funtana je konečně dokončena a osazena. Polepy dostane až po záletu. Hmotnost s prázdnou nádrží 5900g


Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stavba Více...

Vyhledávání

Translator

Reklama

online poker